یونان: از منطقه اقتصادی یورو خارج نمی‌شویم

0 ۰

بیشتر مردم یونان با شرایط تحمیل شده از سوی اعتباردهندگان بین‌المللی مخالف هستند

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان می‌گوید شرکای اروپایی و بین‌المللی این کشور در نهایت اجازه خروج این کشور از یورو را نخواهند داد.

مذاکرات بر سر بحران بدهی‌های یونان چند هفته است که ادامه دارد ولی طرفین هنوز نتوانسته‌اند به توافقی دست پیدا کنند.

شرکای بین‌المللی یونان خواهان اصلاحات بیشتر برای در اختیار دادن کمک‌های مالی به یونان هستند. یونان تا کنون این شرایط را نپذیرفته و مذاکرات بر سر آنها ادامه دارد.

در صورتی که دولت یونان نتواند در مذاکرات خود با اعتباردهندگان بین‌المللی به توافقی برسد، خطر اعلام ورشکستگی و خروج از یورو وجود خواهد داشت که به گفته بیشتر کارشناسان، هم برای یونان و هم برای سایر کشورهای حوزه یورو، تبعات منفی به همراه خواهد داشت.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان در کنار کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول. مذاکره‌کنندگان صندوق بین‌المللی پول مقر اتحادیه اروپا را به دلیل عدم پیشرفت در مذاکرات، ترک کرده‌اند

مقام‌های دولت یونان امیدوارند تا پایان ماه ژوئن بتوانند به توافقی برسند.

آقای واروفاکیس به بی‌بی‌سی گفته است که فکر نمی‌کند مقام‌های اروپایی طرف مذاکره با یونان، خواهان خروج این کشور از یورو باشند.

هراس از اعلام ورشکستگی مالی یونان باعث شد تا ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا سقوط کند.

مذاکره‌کنندگان صندوق بین‌المللی پول روز پنجشنبه، بروکسل، مقر اتحادیه اروپا را به دلیل عدم پیشرفت در مذاکرات، ترک کرده‌اند. این در حالی است که مقام‌های دولت یونان کماکان به رسیدن به یک توافق، خوش‌بین هستند.

وزیر دارایی یونان درخواست‌های طرف‌های مذاکره‌کننده از این کشور برای اصلاحات در سیستم بازنشستگی را که به ضرر بازنشستگان یونان خواهد بود، رد کرده و گفته است چنین درخواستی برای آن ارائه می‌شود که توافقی حاصل نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین