اخلاقیات و طول عمر

0 ۱۲

  محققان دانشگاه لیمریک ایرلند در مطالعه‌ای دریافتند که چرا افراد باوجدان تر تمایل به زندگی طولانی‌تر دارند.

دکتر «پاراک او سولیابهاین»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مشخص شده است که شخصیت با خطر طولانی مدت مرگ همراه است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «شخصیت ما در طول زندگی ما، از مراحل اولیه رشد تا انباشت تأثیر نحوه تفکر، احساس و رفتار در طول زندگی و سالهای قبل از مرگ ما بسیار مهم است. همچنین مشخص شده است که چقدر شخصیت برای سلامتی طولانی مدت و طول عمر ناشی از آن مهم است. به عنوان مثال نشان داده شده است افرادی که از نظر ویژگی وظیفه شناسی امتیاز کمتری دارند (تمایل به مسئولیت پذیری، سازماندهی و توانایی خودکنترلی) با ۴۰ درصد افزایش خطر مرگ در آینده در مقایسه با همتایان دارای بالاترین امتیاز، روبرو هستند. آنچه که مشخص نیست این است که چگونه ممکن است اتفاق بیفتد و مهمتر اینکه کدام مسیر بیولوژیکی ممکن است مسئول این رابطه باشد.»

محققان به بررسی این موضوع پرداختند که آیا دو نشانگر بیولوژیکی که در سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارند ممکن است دلیل ویژگی‌های شخصیتی با خطر مرگ و میر طولانی مدت را توضیح دهند. به طور خاص، آنها آزمایش کردند که آیا اینترلوکین -۶ و پروتئین واکنش پذیر c که نقش مهمی در ابتلاء به بیماری‌های مرتبط با افزایش سن دارند، طول عمر ما را توضیح می‌دهند. این مطالعه بر روی ۹۵۷ فرد بزرگسال انجام شد که طی یک دوره ۱۴ ساله تحت نظر بودند.

به گفته محققان، «ما دریافتیم که بخشی از دلایل طول عمر افراد باوجدان و مسئولیت پذیر، در نتیجه سیستم ایمنی بدن آنها، به ویژه به دلیل پایین بودن سطح یک نشانگر بیولوژیکی به نام اینترلوکین ۶ است.»

این یافته‌ها فرصتی برای مداخلات آینده برای افزایش طول عمر و سلامتی در طول عمر را فراهم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین