علاج صرع با دارو جراحی

0 ۱

برای اولین بار در ایران شاخه ILAE ایران عهده‌دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است.
ILAE یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است؛ مهمانانی از کشورهای کانادا، برزیل و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها و مطالب علمی در حوزه صرع توسط اساتید داخلی و خارجی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
در چهاردهمین کنگره بین المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نورو سایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها ارائه می‌شود.
صرع یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌ها در ایران و جهان به شمار می‌رود، با تولید داروهای ضد صرع انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر 50 تا 60 درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماری شان کنترل می‌شود.
تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها باز نمی‌گردد، در برخی از بیماران علیرغم مصرف دارو، حمله‌های صرع ادامه می یابد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابل عمل جراحی هستند.
در 40 درصد بیماران، درمان و کنترل بیماری‌ از طریق دارو انجام نمی‌شود که می‌توان از طریق جراحی به آنها کمک کرد؛ بر همین اساس طی 10 سال گذشته در ایران حدود 400 مورد جراحی در این زمینه انجام گرفته که نتایج بی‌نظیری به همراه داشته و تشنج های این بیماران بسیار اندک شده است.
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند،  بر اساس تخمین‌ها این رقم در ایران حدود 800 هزار نفر بوده که 300 هزار مورد آنها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.
بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری‌شان در ازدواج ،تحصیل، فعالیت‌های اجتماعی و … دچار مشکل خواهند شد بنابراین توجه به درمان آنها مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین