مقابله استارباکس با فرمان ترامپ

0 ۲

در پاسخ به فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ در ارتباط با ممنوعیت‌های مهاجرتی، شرکت قهوه‌فروشی زنجیره‌ای استارباکس متعهد شده ‌است که در طول پنج سال آینده، ده‌هزار پناهجو را در سطح جهان استخدام می‌کند.

هاوارد شولتز، مدیر عامل استارباکس در یک نامه سرگشاده به کارکنان، گفت که دستور رئیس‌جمهور موجب سردرگمی، شگفتی و تضاد می‌شود.

استخدام نیرو ابتدا از آمریکا آغاز خواهد شد و تمرکزش بر افرادی خواهد بود که یا در خدمت و یا در همکاری با ارتش بوده‌اند.

آقای شولتز تنها رئیس یک شرکت سهامی آمریکایی نیست که به این ممنوعیت انتقاد می‌کند.

کمپانی‌های بزرگ سیلیکون ولی مانند فیسبوک، گوگل و تسلا نیز در این باره بیانیه صادر کرده‌اند.

 

شرکت اجاره اتاق ایربی‌ان‌بی (Airbnb) نیز اعلام کرده است که برای افرادی که تحت تاثیر این محدودیت‌ مسافرتی، امکان ورود به آمریکا را پیدا نکرده‌اند، تسهیلاتی برای اسکان مجانی فراهم می‌کند.

جمعه گذشته، آقای ترامپ یک فرمان اجرایی را امضا کرد که به موجب آن، ورود مهاجران از هفت کشور عمدتاً مسلمان‌نشین به این آمریکا به مدت حداقل ۹۰ روز ممنوع می‌شود و برنامه‌های پذیرش پناهندگان برای ۱۲۰ روز به حال تعلیق درمی‌آید.

آقای شولتز گفت که نامه‌اش به کارکنان را با “نگرانی عمیق، دلی اندوهگین و عزمی راسخ” نوشته است و می‌خواهد آنان بدانند که این شرکت در قبال فضای نامطمئنی که توسط دولت جدید به وجود آمده “ساکت و منفعل” نخواهد بود.

به گفته او این تعهد برای استخدام، “تلاشی هماهنگ برای استقبال و ایجاد فرصت برای کسانی است که از جنگ، خشونت، ظلم و تبعیض می‌گریزند.”

استارباکس بیش از ۲۵هزار شعبه در ۷۵ کشور جهان دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین