اسپرین ودرمان سرطان

2 ۲

بزرگترین تحقیقات در مورد نقش آسپرین در درمان سرطان در بریتانیا آغاز خواهد شد.

سازمان بهداشت ملی بریتانیا، متصدی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این کشور، و موسسه خیریه پژوهش سرطان به طور مشترک منابع مالی گسترده‌ترین تحقیقات در مورد تاثیر مصرف آسپرین در جلوگیری از ابتلای مجدد به سرطان را تامین خواهند کرد.

برای انجام این تحقیقات، حدود یازده هزار نفر در بیش از یکصد مرکز درمانی در سراسر بریتانیا برای مدت دوازده سال زیر نظر قرار خواهند داشت. این افراد به سه گروه تقسیم خواهند شد. به یک گروه روزانه ١٠٠ میلی گرم و به اعضای یک گروه روزنامه ٣٠٠ میلی گرم آسپرین داده خواهد شد اما گروه سوم قرص‌های “پلاسبو” یعنی فاقد آسپرین یا مواد دارویی دیگردریافت خواهند کرد.

بیمارانی در این تحقیقات شرکت خواهند داشت که یا به دلیل ابتلای به سرطان‌های روده، پستان، مری، پروستات یا معده تحت درمان قرار دارند یا به تازگی درمان شده‌اند.

هدف از انجام آزمایش به روی این افراد بررسی این نظر است که آیا مصرف روزانه آسپرین به مدت پنج سال می‌تواند مانع از ابتلای مجدد به سرطانی شود که در مراحل اولیه تشخیص داده و درمان شده است. یا دست کم ابتلای مجدد بیماران شفایافته را به تعویق اندازد.

تحقیقاتی که تاکنون انجام شده نشان می‌دهد که مصرف آسپرین به جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی در برخی بیماران کمک می‌کند و نتیجه مقدماتی بعضی پژوهش‌ حاکی از آن است که احتمال دارد این ماده بتواند همین نقش را در مورد انواعی از سرطان ایفا کند.

هدف از تحقیقات جدید، یافتن پاسخی در حد امکان قطعی در این زمینه است.

سازمان بهداشت ملی بریتانیا گفته است بیمارانی که مایل هستند برای مشارکت در این تحقیقات داوطلب شوند می‌توانند موضوع را با پزشک یا پرستار خود در میان بگذارند.

۲ نظرات
  1. فائزه می گوید

    سلام اقای دکتر..ببخشید..من دو سال و نیمه سردرد ها شدیدی میگیرم طرف شب که طرف راست سرم طرد میگیره و پیشانی و گوش چپ و چشمم حس میکنم باد میکنه و با بوی نون و غذا و عطر و نور زیاد و صداها کم هم سردرد میشم و خیلی وحشتناکه سردردام.ـسردرد و سرگیجه و حالت تهوع و سیاهی رفتن چشم..بالا ۱۵ بار درماه سردرد میشم و نزدیک عید چشم سمت راستم باد میکنه و گل مژه میزنه و از عید تا اوایل اردیبهشت همین گلمژه هست و هیچ سردردی نمیگیرم ولی وقتی خوب میشه سردردام شروع میشه..دوبار پیش دکتر رفتم ولی نگفتن و تشخیص ندادن..
    ۱۹ سالمه و تاری دید هم گرفتم و چشمام هم ضعیف شده..ممنون میشم بگید چه مشکلی برام پیش اومده اقای دکتر

    1. davanlou می گوید

      سلام تصاویر ام آر آی و اسکن و آزمایشات خود را اسکن کرده ا رسال نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین