یورو به پایین‌ترین ارزش خود در ۴ سال و نیم گذشته رسید

۰

نرخ برابری یورو در مقابل دلار به پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۰ رسید. رئیس بانک مرکزی اروپا می‌گوید که نرخ بهره در حوزه یورو همچنان پایین می‌ماند و تلاش می‌شود که تورم به حدنصاب تعیین‌شده ۲درصد برسد.

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه با نشریه اقتصادی “هندلزبلات” اعلام کرد که نرخ بهره در کشورهای حوزه یورو همچنان پایین می‌‌ماند و به موازات آن، خرید اوراق قرضه دولتی راهکاری برای دامن زدن به تورم خواهد بود.

میانگین نرخ تورم در کشورهای حوزه یورو در ژوئیه ۲۰۱۴ به کمترین اندازه خود در پنج سال گذشته، یعنی ۴/ ۰ درصد رسید. بانک مرکزی اروپا در نظر دارد این نرخ را به ۲ درصد برساند.

بانک مرکزی اروپا می‌کوشد نرخ تورم را در سطح متوازنی نگاهدارد که منافع هر دو عرصه تولید و مصرف تامین شود. کارشناسان اقتصادی وضعیت ضدتورمی را برای اروپا مشکل‌زا می‌دانند.

کندی رشد تورم در اروپا، به افزایش درآمدهای واقعی در شرایطی که رشد دستمزد اندک است، کمک می‌کند ولی خطر این را نیز دارد که هزینه‌های مصرفی کاهش یابند و فعالیت‌های اقتصادی تضعیف شوند.

بانک مرکزی اروپا که در واقع بانک مرکزی کشورهای حوزه یورو محسوب می‌شود، قبلا نیز از گران نشدن کالاها ابراز نگرانی کرده بود، زیرا نرخ تورم بسیار اندک، سرمایه‌داران را به سرمایه‌گذاری‌های وسیع ترغیب نمی‌%

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

× ثبت نوبت آنلاین