چاپ سه بعدی عروق خونی

0 ۰

چاپ اجزای بدن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی یکی از رویاهای پزشکان است و به نظر می رسد این رویا به زودی در مورد برخی از این اجزای حساس به حقیقت می پیوندد.

به گزارش دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو تحت سرپرستی تیم مهندسی نانوی شوچن چن موفق به یافتن روشی برای چاپ سه بعدی شبکه های رگ های خونی بدن انسان شده اند که در صورت تکمیل آن می توان انقلابی در نحوه درمان برخی بیماری ها و ضایعات انسانی ایجاد کرد.

چاپ سه بعدی این شبکه مصنوعی از رگ های خونی که برای انتقال خون، مواد تغذیه ای و مواد زائد بدن کاربرد دارد، در گذشته وقت گیر و گران قیمت بوده، اما روش جدید این فرایند را سریع تر و ارزان تر می کند و پیچیدگی شبکه جدید تا حد زیادی شبیه به پیچیدگی بدن انسان است.

تیم محقق در مورد جزییات این روش توضیح چندانی نداده اند و تنها گفته اند در روش مذکور از انواع جدیدی از بافت های سلولی، مواد زیستی هیدروژل و یک روش جدید برای چاپ سه بعدی استفاده کرده اند.

دانشمندان امیدوارند با توسعه این روش بتوانند در نهایت مدل های سه بعدی کاملی از شبکه توزیع خون در بدن انسان تهیه کنند که برای مداوای بیماران و تشخیص سریع بیماری ها قابل استفاده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین