نوجوانان گات‌ ‘با احتمال افسردگی بیشتری رو‌به‌رو هستند’

0 ۳

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد جوانانی که به خرده‌فرهنگ گات تعلق دارند، در معرض ابتلا به افسردگی و خودآزاری هستند.

محققان نمی‌توانند رابطه میان گات بودن و افسردگی را به طور کامل توضیح دهند اما می‌گویند تمایل گات‌ها برای فاصله گرفتن از جامعه می‌تواند یکی از دلایل باشد.

محققان می‌گویند بخش وسیعی از نوجوانان گات، این مشکل را ندارند اما بخش کوچکی از آنها به حمایت‌های گسترده نیاز دارند.

این تحقیق در نشریه علمی روانپزشکی لانست منتشر شده است.

گات‌ها لباس‌های سیاه‌رنگ می‌پوشند، از آرایش غلیظ سیاه استفاده می‌کنند و بعضی اوقات به موسیقی‌های غمناک گوش می‌کنند و سال‌هاست که نوجوانان جذب این جنبش می‌شوند.

محققان ۳ هزار و ۶۹۴ نوجوان ۱۵ ساله در شهر بریستول بریتانیا را مورد مطالعه قرار دادند.

محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که جوانان هر چه بیشتر هویت خود را در خرده‌فرهنگ گت تعریف می‌کنند، همان‌قدر احتمال خودآزاری و افسردگی آنها بیشتر می‌شود.

همچنین افرادی که خود را جزئی از این خرده‌فرهنگ می‌دانند، قبل از رسیدن به ۱۵ سالگی، با احتمال بیشتر داشتن نشانه‌های افسردگی رو‌به‌رو هستند. آنها همچنین احتمال دارد که در گذشته با پرخاشگری و قلدری رو‌به‌رو شده باشند.

دکتر ربه‌کا پیرسون از دانشگاه بریستول و از محققان این تحقیق گفته است دلایل بسیاری در این زمینه می‌تواند مطرح باشد. او می‌گوید این احتمال وجود دارد که نوجوانان در معرض خطر افسردگی به سوی این خرده‌فرهنگ جذب می‌شوند.

دکتر پیرسون می‌افزاید میزان و حد هم‌ذات‌پنداری نوجوانان با خرده‌فرهنگ گات می‌تواند بازتاب حس تنهایی، طرد شدگی و یا انگی باشد که جامعه به نوجوانان در معرض خطر می‎‌زند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین