موزه ملی ریاضیات شهر نیویورک

۸

Social3

ریاضیات فقط حساب نیست. دانشمندان و فیلسوفان در طول تاریخ آن را اساس تمامی علوم خوانده و زیبایی آن را تحسین کرده اند. ولی بسیاری از آمریکاییان با ریاضیات مشکل دارند. در یک نظرسنجی از هر سه آمریکایی یک نفر گفته است ریاضیاتش خوب نیست. آلبرت پوزمانتیر، ریاضیدان و رئیس کالج مرسی در حومه نیویورک علت این مشکل را می داند.

آلبرت پوزمانتیر می گوید: آموزگاران مدارس ابتدایی در این کشور و اروپا به عنوان بخشی از جامعه طبیعتا و به طور خواسته یا ناخواسته عدم علاقه به ریاضیات در جامعه را به کلاس ها می برند. در نتیجه کلاس های ریاضی در مدارس ابتدایی فاقد انگیزه و شور و شوقند. اشتیاق آموزگار به موضوع تدریس برای ایجاد علاقه در کودکان اهمیت زیادی دارد.

موزه ملی ریاضیات در شهر نیویورک تلاش می کند از طریق بازی و سرگرمی کودکان را به ریاضیات علاقمند کند. سیندی لارنس، مدیر اجرایی موزه ملی ریاضیات می گوید: ما باید هیجان کودکان را به ریاضیات، علوم، فناوری، و مهندسی برانگیزیم. زیرا بچه ها تولید کننده و نیروی کار ما هستند.

این موزه هر روز صحنه دیدار کودکان و بزرگسالانی است که از فناوری های به نمایش در آمده در موزه لذت می برند. لذتی که همراه با آموزش است. سارا، یک دانش آموز که از موزه بازدید کرده می گوید: خیلی چیز یاد گرفتم. خیلی سرگرم کننده است. چیزهایی که شبیه بازی هستند ولی در واقع ریاضی است.

هدف موزه ایجاد رابطه بین بازی های سرگرم کننده و ریاضیات است تا کودکانی را که توجهی به ریاضی نشان نمی دهند به این مبحث مهم و اساسی علاقمند کند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

× ثبت نوبت آنلاین