معکوس کردن روند پیری با پزشکی پرفشار

0 ۴۵

از روش درمانی موسوم به پزشکی پرفشار برای کمک به بهبود سریع‌تر زخم‌ها استفاده می‌شود. در این روش بیمار در اتاق یا محفظه‌ای که فشار اکسیژن آن بیشتر از حد عادی است قرار می‌گیرد.

استفاده از اکسیژن در فشار بالاتر از فشار اتمسفر به درمان بیماری‌های ریوی نیز کمک می‌کند و در بسیاری از کشورها به عنوان یک روش درمانی مؤثر متداول است. محققان می‌گویند با استفاده از این روش می‌توان اکسیژن را با فشار بالا به طور مستقیم به بافت‌های بدن منتقل کرد و بدین منظور نیازی به استفاده از جریان خون نیست. در نتیجه می‌توان از روش مذکور برای معکوس کردن روند پیری در افراد سالمند استفاده کرد.

برای افزایش تأثیرگذاری روش یادشده بر روی افراد مسن، سلول‌های خاص و دی ان ای آنها هدف گرفته شد. بر اساس تحقیق انجام شده پزشکی پرفشار در محیط پاستوریزه می‌تواند روند کهولت را در افراد بالای ۶۴ سال معکوس کند.

این بررسی بر روی ۳۵ نفر انجام شده است. افراد مذکور به مدت سه ماه برای ۵ روز در هفته و هر روز به مدت ۹۰ دقیقه با پزشکی پرفشار تحت درمان قرار گرفتند. پژوهشگران امیدوارند که با تداوم این روند درمانی بتوان در نهایت سن افراد مسن را در عمل تا ۲۵ سال کاهش داد و موجب طول عمر آنها شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین