معضل پوکمن

0 ۳

photo_2016-07-26_15-50-57

بازی‌های رایانه‌ای معمولا باعث یکجا نشستن نوجوانان می‌شوند اما بازی جدید “پوکِمون گو” (Pokémon Go) که در آن بازیکنان باید در حال راه رفتن به شکار شخصیت‌های بازی بپردازند، سر و صدای زیادی به پا کرده است.

به گزارش گیزمودو، این یک بازی ویدئویی در سبک واقعیت افزوده است که توسط شرکت آمریکایی نیانتیک با همکاری شرکت نینتندو در سال ۲۰۱۶ و برای گوشی‌های iOS و اندروید منتشر شده‌است.

این بازی به سرعت بین کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان فراگیر شده و توانست رکورد سریع‌ترین آمار دانلود را در گوگل پلی کسب کند. پوکمون گو در مدت کوتاهی ۱۰ میلیون بار از گوگل پلی و ۷/۵ میلیون دفعه از اپ‌استور دانلود شده و به رقیبی جدی برای بازی “کلش آو کلنز” که برای مدت‌ها در صدر بود، تبدیل شده است.

این بازی، از اطلاعات منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارید و قابلیت‌های دوربین تلفن همراه استفاده می‌کند تا موجوداتی را که «پوکمون» نامیده می‌شوند، روی نمایشگر گوشی خلق کند. به این ترتیب مکان جغرافیایی که در آن هستید، تبدیل به مکان بازی و رقابت پوکمون‌ها می‌شود.

هدف در این بازی، جمع‌آوری پوکمون‌های بیشتر و افزایش قدرت آن‌هاست. برای پیدا کردن و شکار پوکمون‌های پنهان شده، باید دوربین تلفن‌همراه فعال شده و کاربر در دنیای واقعی به دنبال آن‌ها بگردد و حین راه رفتن، برای پوکمون‌ها گوی یا پوک‌بال (poke ball) بفرستد.

این بازی تاکنون بسیار خبر ساز شده و دامنه آن به برهم ریختن موزه‌ها و حتی تصادف خودرو و اتفاقات ناگوار دیگر هم کشیده شده است. اکنون، پلیس مرزی آمریکا و کانادا از عبور غیرقانونی دو نوجوان کانادایی از مرز خبر داده که غرق در بازی و بی‌خبر از پیرامون خود به مسیر خود در خاک آمریکا ادامه داده‌اند. به گفته پلیس، این دو نفر در زمان دستگیری، میخکوب تلفن همراه خود بوده‌اند.

این نوجوانان اکنون آزاد شده و به خانواده‌شان بازگردانده شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین