رشد نابجای سلول های مغزی

0 ۴

آمیگدال یا معادل فارسی آن بادامه، ناحیه‌ای از مغز است که نقش مهمی در درک احساسات به ویژه ترس و پاسخ به آن و تعدیل درد دارد. همچنین این بخش مرکز هیجانی مغز است. برای مثال وقتی فرد جدیدی را می بینیم، مغز با استفاده از این بخش در همان لحظه تصمیم می گیرد که طرف مقابل قابل اعتماد است یا نمی‌توان به او اعتماد کرد. این بخش از مغز همچنین نقش مهمی در یادگیری و حافظه دارد.
محققان دانشگاه لویینزلند در استرالیا به تازگی کشف کرده‌اند که سلول‌های عصبی قادر به رشد مجدد در ناحیه آمیگدال مغز بالغ هستند. محققان پیش از این بر این باور بودند که در مغز بالغ فقط هیپوکامپ قادر به رشد مجدد سلول های عصبی است. محققان در ابتدا این فرآیند را در مغز موش بالغ کشف کردند و مطالعات بیشتر نشان داد این روند در انسان نیز اتفاق می‌افتد. در حال حاضر عملکرد دقیق این سلول ها و نحوه استفاده مغز از آنان مشخص نیست؛ فقط آنچه محققان را شگفت زده کرده کشف یک ناحیه غیر منتظره برای رشد مجدد سلول‌های عصبی حتی در مغز بالغ است.
نتایج این مطالعه اطلاعات ارزشمندی را در زمینه درمان بیماری های روحی از جمله افسردگی و اضطراب و همچنین کنترل ترس و خاطرات ترسناک در اختیار محققان قرار می‌دهد.
نتایج این مطالعه در نشریه Molecular Psychiatry منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین