بیماری ام اس و تاثیر میوه ها

مطالعات نشان می دهد اسید اورسولیک که به وفور در پوست میوه ها و برخی گیاهان یافت می شود هم از بیماری ام اس پیشگیری می کند و هم نورون های آسیب دیده در این بیماری را ترمیم می کند.

در حال حاضر برای بیماری ام اس درمان‌هایی وجود دارد که روند پیشرفت بیماری را آهسته می‌کند. اما درمان‌های فعلی به سختی قادر به ترمیم آسیب‌های جدی به سلول‌های مغزی موسوم به نورون‌ها هستند.

تحقیق جدید محققان دانشگاه توماس جفرسون پنسیلوانیا نشان می‌دهد ترکیب موجود در پوست میوه‌هایی نظیر سیب و انواع آلوهای خشک شده، و برخی گیاهان می‌تواند آسیب بیشتر به نورون‌ها را کاهش دهد و همچنین می‌تواند به بازسازی غلاف‌های محافظ پوشش دهنده نورون‌ها کمک کرده و در نتیجه روند آسیب به نورن ها را معکوس نماید.

دکتر «عبدالمحمد رستمی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما برای تأیید ایمنی ترکیب اسید اورسولیک نیاز به تحقیقات بیشتری داریم. اما همین یافته هم، نشانه عالی جدیدی برای درمان این بیماری است.»

محققان در این تحقیق از نوع تصفیه شده لابراتواری اسید اورسولیک در موش‌های مبتلا به ام اس استفاده کردند.

محققان به مدت ۶۰ روز موش‌ها را با این روند تحت درمان قرار دادند و شاهد شروع روند بهبودی در روز ۲۰ درمان بودند. موش‌هایی که در ابتدای مطالعه فلج بودند، بعد از پایان درمان، توانایی راه رفتن شأن را مجدداً به دست آوردند، هرچند حرکت شأن با ضعف همراه بود.

محققان مشاهده کردند اسید اورسولیک موجب توقف سلول‌های Th17 می‌شود؛ Th17 نوعی سلول ایمنی است که یکی از محرک‌های اصلی واکنش خودایمنی پاتولوژیک در بیماری ام اس است.

گام بعدی این محققان، آزمایش میزان ایمنی استفاده از این ترکیب در درمان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Design & Development By www.724ws.net