اهمیت ورزش و تحرک در سالمندان

2 ۱۹
33281
33281

محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که پس از مشارکت دادن افراد سالمند کم تحرک در برنامه های ورزشی روزانه، از خطر ابتلای آنها به آسیب های ناشی از ناتوانی حرکتی و یا بیماری آنها کاسته شد.
کارشناسان با اشاره به این نتیجه، تصریح کردند که برای بهره بردن از ورزش و فواید آن هیچگاه دیر نیست.
به گفته محققان، برای بهره مند شدن از فواید ورزش، نیاز به حضور در کلاس های ورزشی نیست و پیاده روی در حد متوسط و مستمر نیز کفایت می کند، به طوری که طیف وسیعی از خواص درمانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت، سرطان های خاص و افسردگی را در پی دارد.
در این مطالعه، بیش از هزار و 600 بزرگسال کم تحرک 70 الی 89 سال شرکت داشتند که نیمی از انها به صورت تصادفی در یک برنامه ورزشی و نیمی دیگر، در کلاس های آموزشی بهداشت حضور پیدا کردند.
اعضای گروه ورزش تمرین هایی در زمینه قدرت و تعادل انجام دادند که پیاده روی در حد متوسط، اساس فعالیت آنها بود.
پس از گذشت مدت سه سال و نیم از آغاز این برنامه، سالمندانی که ورزش می کردند، در قیاس با سایر شرکت کنندگان، 25 درصد زمان کمتری برای پیمودن یک مسیر حدودا 400 متری صرف می کردند.
همچنین به گفته محققان، مطالعه نشان داد که احتمال ناتوانی حرکتی سالمندان فعال 13 درصد کمتر بود و احتمال بازیابی توان حرکتی در سالمندان ورزشکاری نیز که دچار ناتوانی شده بودند، یک سوم بیشتر از سایرین بود.

۲ نظرات
 1. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر.من بیست سالمه.سه چار سال پیش بالای گوش سمت چپیم یه چیز حس میکردم هست و احساس درد شدید سر طوری که نه سرمو میتونستم تکون بدم نه چشمامو.بعد رفتم دکتر یه نوار مغز گرفتن و گفتن که چیزیت نیس.بعد از اون همیشه یه چیزی تو سرم تکون میخوره و صدای جوجه مانندی از تو سرم میشنوم انگار که چیزی تو سرمه و خیلی میترسم به بقیه بگم ومخصوصا خانوادم.خودمم امکانش برام فراهم نیست که برم دکترو مطمعنم که یه چیزی تو سرمه نمیدونم چکار کنم راهنمایی کنین لطفا

  1. davanlou می گوید

   سلام…
   اینکه امکان دکتر رفتن ندارید قابل درک نیست…با انچام ام ار ای تکلیف احتمالی وجود ضایعه مغزی روشن می شود.صدای سر و گوش امر کمیابی نیستو لزوما به معنی اسیب مغزی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین