13 سال حبس برای یک تاجر چینی به دلیل خوردن گوشت ببر

۰

پلیس در چین یک تاجر ثروتمند را به دلیل کشتار و مصرف گوشت ۳ قلاده ببر بازداشت کرد. این فرد به ۱۳ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است. چینی‌ها باور دارند که گوشت ببر به تقویت قوای جنسی کمک می‌کند.

ببرها از جمله جانورانی هستند که در معرض خطر انقراض قرار دارند

یک تاجر ثروتمند چینی که در خبرگزاری‌های چین تنها به نام “شو” معرفی شده، به دلیل کشتن سه قلاده ببر و مصرف گوشت آنان به ۱۳ سال زندان محکوم شده است. این فرد از چند وقت پیش از بازداشت، تورهای مسافرتی ۱۵ نفره به استان “گوانگ دونگ” ترتیب می‌داده و در آنجا ببرهای زنده می‌خریده است. این ببرها سپس در برابر دیدگان اعضای گروه کشته و تکه تکه می‌‌شده‌اند.

یکی از مسافران از کشتار ببرها با تلفن همراه خود فیلمبرداری کرده است. این فیلم سپس توسط پلیس ضبط شد.

رسانه‌های چین می‌گویند “شو” که در کار معامله املاک و مستغلات است، عادت به مصرف استخوان‌ها و گوشت این حیوانات داشته است. او همچنین از خون ببر نیز نوعی شراب برای خود درست می‌کرده است. پلیس در یخچال این تاجر در کنار گوشت یخ‌زده ببر، ۱۶ مارمولک و یک مار کبری نیز پیدا کرده است.
شو افزون بر دریافت حکم ۱۳ سال حبس، به پرداخت جریمه‌ای به مبلغ ۲۰۵ هزار یورو نیز محکوم شده است. همراهان وی نیز هر کدام به پنج تا شش و نیم سال زندان محکوم شده‌اند.

سابقه کشتار ببرها در استان گونگ دونگ

استخوان ببر برای سال‌های طولانی به عنوان یکی از مواد درمان‌گر در طب سنتی چین به شمار می‌آمد و این باور وجود داشت که در تقویت قوای جنسی انسان مؤثر است. در بخش‌هایی از قاره آسیا امروزه هنوز هم در باور‌های سنتی از گوشت ببر به عنوان تقویت‌کننده قوای جنسی یاد می‌کنند.

در ماه مارس امسال نیز کشته شدن دستکم ۱۰ قلاده ببر در استان گوانگ‌ دونگ خبرساز شد. این ببرها ابتدا با وارد آوردن شوک الکتریکی به بدنشان شکنجه و سپس کشته شده بودند. این حرکت ظاهرا برای تفریح و سرگرم کردن گروه کوچکی از مردان ثروتمند و با نفوذ صورت گرفته بود. پلیس در این رابطه ۱۶ تن را دستگیر کرد.

هنوز مشخص نیست که حکم صادره برای شو و ۱۵ همراهش آیا با پرونده ماه مارس در ارتباط بوده است یا خیر.

جمعیت ببرها در جهان به دلیل شکار غیرقانونی و تخریب زیستگاه‌هایشان به شدت کاهش یافته است. هم اکنون جمعیت جهانی ببرها حدود ۳ هزار قلاده برآورد می‌شود در حالی که صد سال پیش شمار آنان ۱۰۰ هزار قلاده بود.

ببرها از جمله جانورانی هستند که در معرض خطر انقراض قرار دارند و نامشان در فهرست قرمز گونه‌های در حال انقراض اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست ذکر شده است.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

× ثبت نوبت آنلاین