اپل با محصولات تازه در رؤیای تسخیر بازار چین

۰

شرکت اپل در تلاش است که با حضور گسترده‌تر در چین، سهم خود را از این بازار بزرگ گسترش دهد. این شرکت می‌گوید در آستانه عقد قرارداد با شرکت ”چینا موبایل”، بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان، است.

 

به گزارش لس‌آنجلس تایمز، اپل تا کنون گوشی‌های آیفون خود را از طریق شرکت‌های کوچکتر روانه بازار چین کرده است. با این حال اپل در حال حاضر پنجمین فروشنده گوشی‌های هوشمند در چین محسوب می‌شود.

تحلیل‌گران می‌گویند که محصولات تازه اپل بیشتر بازارهای شرق آسیا و به‌خصوص چین را نشانه رفته است. شرکت چینا موبایل (China Mobile) می‌تواند نرخ رشد اپل را افزایش دهد. رشدی که در سال گذشته روند نزولی داشت. (بیشتر بخوانید: افشاگری دردسرساز برای کنسرن کامپیوتری اپل)

بر این اساس گفته می‌شود که این معامله را می‌توان مهمترین خبر روزهای باقیمانده از امسال و یا روزهای آغازین سال آینده میلادی برای شرکت اپل دانست.

آیفون 5S و 5C از روز ۱۷ ژانویه سال میلادی آینده از طریق چینا موبایل و همینطور فروشگاه اپل در چین عرضه خواهد شد.

اپل به طور مداوم در حال از دست دادن بازارهای خود در سراسر جهان و به‌خصوص در چین است. با توجه به اینکه رقبای اپل گوشی‌های اندرویدی‌ روانه بازار می‌کنند. (بیشتر بخوانید: شرکت اپل از آی‌پد-ایر رونمایی کرد)

معامله‌ای ”هیجان‌انگیز و سودآور”

در همین حال تیم کوک، مدیر اجرایی اپل در یک بیانیه خبری گفت که اپل اهمیت بسیاری برای چینا موبایل قائل است و برای آغاز همکاری این شرکت هیجان‌زده است. این بیانیه می‌افزاید که همکاری با چینا موبایل به اپل فرصت خواهد داد که آیفون را به مشتریان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان، عرضه کند.

شرکت چینا موبایل نیز در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه آیفون برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان جذاب است، افزود: «ما می‌دانیم که بسیری از مشتریان ما و همچنین مشتریان تازه در انتظار ترکیبی منحصر به فرد از آیفون و شبکه پیشرو چینا موبایل هستند.»

این اخبار چند روز پس از آن منتشر می‌شود که چینا موبایل اعلام کرد که شبکه پر سرعت‌تر اینترنت 4G را به مشتریان خود عرضه خواهد کرد. اپل همچنین امکان خواهد داشت که محصولات خود را روی شبکه 3G نیز عرضه کند.

با وجود آنکه شرکت چینا موبایل بیش از ۷۶۰ میلیون مشتری دارد اما انتظار می‌رود همچنان بخشی از بازار در اختیار شرکت‌های کوچکتری بماند که در حال حاضر محصولات اپل را عرضه می‌کنند

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

× ثبت نوبت آنلاین