کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری های اعصاب

0 ۱

7

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران، از بحث و بررسی پیرامون چگونگی استفاده از سلول های بنیادی در درمان سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و… در کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، خبر داد.

دکتر محمد تقی جغتایی در آستانه برگزاری پنجمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، اظهارداشت: پنجمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود.

رئیس پنجمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: سلول های بنیادی عصبی، صرع، اختلالات تکاملی، نقشه برداری مغز، رشد و تکامل کودکان، فلسفه ذهن، علوم اعصاب شناختی، عصب زبان شناسی و توانبخشی عصبی، از جمله محورهای این کنگره است.

وی افزود: اساتید و متخصصان ایرانی و خارجی حاضر، در حوزه «سلول های بنیادی عصبی»، به چگونگی استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری هایی مانند سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و فلج مغزی می پردازند.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران ادامه داد: مبانی پایه و بالینی بیماری صرع در حوزه صرع، اختلالات تکاملی با تاکید بر بیماری اوتیسم، چگونگی تشکیل فرآیند ذهن در حوزه فلسفه ذهن، چگونگی شکل گیری زبان و گفتار در کودکان و اختلالات آن، در حوزه عصب زبان شناسی و استفاده از کارکردهای عصبی در توانبخشی و انعطاف پذیری مغز در حوزه توانبخشی عصبی مورد بحث قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: مقالات و تازه های علمی این کنگره برای متخصصان نورولوژی، جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان، متخصصان علوم اعصاب، فیزیولوژی آناتومی، رادیولوژی، ایمونولوژی، روانشناسان و متخصصان حوزه های مربوط به مهندسی مانند برق، مکانیک، مهندسی پزشکی و فیزیک قابل استفاده خواهد بود.

رئیس کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی همچنین به بخش های جانبی این کنگره اشاره کرد و افزود: بخش های دانش آموزی، دانشجویی و دستیاری از بخش های جانبی کنگره است که به ترتیب توسط دانش آموزان خلاق در حوزه علوم اعصاب، دانشجویان علوم پزشکی و دستیاران نورولوژی و روانپزشکی برگزار می شود.

جغتایی با اشاره به حضور میهمانان خارجی در این کنگره، از تمامی کارشناسان، متخصصان و دانش پژوهان جهت شرکت و استفاده از مباحث متنوع و تازه های علمی حوزه علوم اعصاب برای شرکت در این کنگره دعوت کرد.

پنجمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی ایران، از ۱۷ تا ۱۹ آذر ۹۵ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین