مطرح کردن سوالات مغز و اعصاب

با سلام شما در این قسمت می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و پاسخ را از دکتر دریافت کنید. لطفابوقت طرح پرسش خود

1- سن بیمار سوابق مربوط به بیمارهای احتمالی و داروهای مصرفی قبل و فعلی حتما قید شود.توجه شما موجب تسریع و دقت بیشتر در پاسخ خواهد شد.

2-در صورت نیاز امکان ارسال اسکن تصویر برداری های طبی ونیز ازمایشات و دیگر مدارک پزشکی مقدور است.

در صورت عدم توجه به بند یک امکان پاسخ نخواهد بود.متشکرم.

‏1,642 دیدگاه در نوشته‌ی “مطرح کردن سوالات مغز و اعصاب

 1. سارا

  با سلام و خسته نباشید .
  دختری ۳۰ ساله هستم و ۷ ساله که رانندگی میکنم حدود ۴ ماهه که طی یه حمله نامشخص در اتوبان تعادلم رو از دست دادم و از همون زمان احساس کردم از سمت چپ بدنم دارم سقوط میکنم و همش حس میکنم سرم به درو دیوار میخوره . ۵تا دکتر گوش رفتم و تست های لازم رو دادم و حتی امر ای مغز با تزریق گفتن چیزیت نیست و بنده کلا قادر به رانندگی نیستم البته در راه رفتن مشکلی ندارم فقط اگر کنارم پله باشه اون حس رو دارم . به نظرتون چه مشکلی پیدا کردم ؟

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   البته باید معاینه و بررسی های لازم انجام شود اما احتمال اختلال فعالیت عملی سیستم تعادلی گوش داخلی و گردن هست ،تمرین های لازم در فیزیوتراپی و کاردرمانی تعادلی در صورت تایید تشخیص کمک می کند،در تهران درمانگاه های بیمارستان امیراعلم کمک می کنند.

 2. سارا

  سلام خدمت شما…من٢٠سالمه..اقای دکتر من حدودا یک سال پیش به خاطر یک شکست عاطفی که داشتم شدیدا دچار استرس شدم تقریبا از اون وقت دایما و همیشه استرس دارم همون اوایل دچار تپش قلب و سرگیجه و فشار پایین و درد قلب میشدم که به دکتر مراجعه کردم نوار قلب گرفتن و گفتن هیچ مشکلی و نیست و استرسه..از اون وقت به بعد من دایما دچار گرفتگی کتف و کمر میشم و الان چندروزه که دست و پام بی جونه و حتی فلاسک چایی هم بلند میکنم حس میکنم سر میشه و حتی از خواب هم بیدار میشم بی جونی توی دستام هست و یهو دست و پام گز گز میکنه و هم چنیم ساق پا به پایین انگشتای دست ارنج کمر همه ی اینها همراهه بی جون بودن درد هم دارن و سر میشن جوری که همه چی حس میکنم سنگین و حس میکنم موقع نماز وقتی رکوع یا سجده میرم کمی به راست و چپ متمایل میشم و حس میکنم بعضی اوقات که تندحرف میزنم گوشه ی دهنم سر میشه یا صورتم و دستام خارش میگیره..هم چنین بگم که تازگیا به شدت زودرنج و عصبی شدم و با کوچک ترین حرف یا شوخی عصبی دادمیزنم یا ناراحت میشم بغض میکنم درحالی که یک دقیقه بعد پشیمون میشم از دادی که زدم ولی این بی حس شدن دست و پا بی جونی گزگز شدنش خیلی فکرمو درگیر کرده شدیدا استرسم دوبرابرشده که نکنه ام اس باشه؟خواهش میکنم راهنمایی کنید ایا با این علایم لازمه که ام ار ای برم؟

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   زمینه های استرس و اضطراب و کاهش اعتماد به نفس تمام علایم شمارا توجیه می کند، رفتاردرمانی و روانکاوی در مراکز معتبر مفید و موثر است.

 3. Reza

  ارسال تصاویر و فایل  

  با سلام و خسته نباشید
  حدودا یک ماهی هست بطور ناگهانی احساس بیقراری و سر گییچه و احساس اینکه قلبم تند تند میزند و پشت سرم داغ میشود چند بار که تو افتاب بیشتر بودم اینجوری شدم . سن ۶۲ سال ام ار ای را فرستادم .ممنون

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   تصویر ام ارای مغزی مشکل خاصی نداشت ، آزمایشات خود بخصوص تستهای تیروییدی راهم ارسال کنید، آیا داروی خاصی هم مصرف می کنید؟

 4. سید علی

  با سلام مادری چهل و هشت ساله دارم یه مدتی پیش صداش گرفته بود تا چند ماهی پیش دکتر لوزه و .. می‌رفتیم اما جوابی نگرفتیم تا اینکه گرفتگی صدای شدید پیدا کرد . یه دکتری گفت مال مغز و اعصاب ه رفتیم پیش دکتر مغز و اعصاب گفتش سکته مغزیه تا دو ماه دارو میخورد اما بازم هیچ فرجی نشد . ی هفته پیش یک دکتری رفتیم گفت دچار تحلیل عضلات شده .الان نمیتونه صحبت کنه خیلی سخت می‌تونه و دچار لکنت زبان میشه گاهی. بعضی اوقات تنفس دچار تنگی نفس میشه . بخدا دارم دق میکنم آخه خوندم بیماری mnd درمان نداره. ای خدا جااااانم . تورو خدا هرکه می‌دونه راهنماییم کنه چیکار کنم . وقتی میبینمش اشکام می‌ریزه بخدا

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   ایا سایر علایم MND راهم دارد؟مانند فیبریلاسیون و پرش ریز عضلات نواحی شانه ها و ران و …..
   چنانچه در تهران تشریف دارند به یک از کلینیک های مغزواعصاب بیمارستان های دانشگاهی مانند بیمارستان شریعتی و یا حضرت رسول مراجعه نمایند.

 5. الهام

  سلام دکتر دختری ۱۹ ساله هستم بعد یک انفلانزا شدید انفلانزا دیگری گرفتم بعدش عضلاتم گرفت دوستم گفت نکنه ام اس گرفتی رفتم دکتر بهم امپول روباکسین داد خوب شدم البته بازم به ذکر هست تو این مدت دست و پام که زیر سرم میذاشتم زود تر از همیشه خواب میرفت ولی با تعقیر حالت سر یک ثانیه خوب میشد یه بارم انگشت شستم خود به خود تکون خورد همین که اسم ام اس رو دوستم اورد درست شبش تو کافه بودم نگران بودم همون لحضه احساس کردم یه جریان ساکن برق بدون درد جریان ضعیف مثل ویبره تو دست و پام به وجود اومد هر دو دست و هر دو پا ابتدا به متخصص داخلی مراجعه کردم ازمایش خون انجام دادم که متوجه کم کاری تیرویید و پایین بودن ویتامین دی شدم سپس جهت اختلالات وسواسیم به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم و فلوکستین دادن بعد به ۴ پزشک عمومی و بعد به ۲ پزشک غدد از این جریان ۸ ماه میگذره و من خوب نشدم استرس شدید دارم و وسواس و ترس و هزاراان فکر علاوه بر احساس اون جریان ویبره منظورم لرزش نیستا انگار جریان برق درد نداره و واسه خودش در جریان حرکت مورچه هم اضافه شده این حالت طوری هست که با راه رفتن احساس نمیشه هنگام بیرون بودن احساس نمیشه تو شلوغی احساس نمیشه اما تو خونه و موقع خواب عذابم میده باید بهش توجه نکنم تا احساس نشه ولی توجه من سمتش هنوزم حساس به فشارم کل تنم نبض میزنه رگم نبض میزنه فیلم میگیرم ازش تازگیا رفتم پیش دکتر مجید پناهنده متخصص مغز و اعصاب در شیراز و گفتن من هیپوکندریا دارم چون من ۷ ماه قبل این بیماری فک میکردم سرطان دارم و رفلکس من در معاینه اعصاب سالم بود دکتر من انقدر تند راه میرم که به جرعت میتونم بگم هیچ کس بهم نمیرسه و قدرتم خوبه اما این حالت ویبره و مورچه اذیتم میکنه تیروییدمم پر کار شده زندگیم سیاه شده نفس راحت نمیتونم بکشم طرز از خواب بیدار شدنم با ترس ام اس هست دکتر به نظر شما من ام اس دارم؟؟ من واقعا ترسیدم اینم بگم من ۳ ماه بعد ورود به دانشگاه و کنکور اینجور شدم لطفا بگین من ام اس دارم شبا که میخوام بخوابم اگه دقت کنم و گیر بدم به این حالتم تو انگشت کوچیکه پام انگار یه بادی میره بالا میاد پایین میره راست میره چپ لطفا راهنمایمم کنید

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   بیشتر شرح حال شما متوجه وسواس و استرس و البته اینها از قبل هم در شما بوده است وربطی به گفته دوست شما ندارد .رفتاردرمانی و تقویت روحیه با راهنمایی روانکاو و بالابردن اتکا به نفس که زیربنای رفتار وسواس گونه است به شماکمک می کند.شما از نظر ام اس هر بررسی که شوید در انتها اگر مشکل اضطراب برطرف نشود بازهم این سوال برایتان مطرح می شود که ایا این تستها کافی بود و من واقعا ام اس ندارم؟

 6. حسن

  سلام دکتر خسته نباشید.دوستی دارم خانوم با سن ۱۷ سال.ایشون یه دوره بسیار الکل و قلیون مصرف میکردن.یه روز ایشون به شدت مست میکنه و ازون به بعد دیگه الکل روش تاثیر نمیزاره و مست نمیشه.باهاش خیلی صحبت کردم و ازش قول گرفتم و الان حدود ۶ ماهی هست که الکل رو کنار گذاشته.ولی متاسفانه تو تبدیل خاطرات کوتاه مدت به بلند مدت مشکل داره و حافظش ایراد پیدا کرده و نمیتونه وقایع جدید رو به خاطر بیاره.میخواستم بدونم راهی برای درمان اسیب به هیپوکامپ هست یا تا آخر عمر باید با این فراموشی سر کنه!؟جنون جوانی و کارای احمقانه تا آخر عمرش یعنی تاثیرش میمونه؟؟

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   جهت بررسی های بیشتر و اینکه اختلال یادشده جنبه عملی دارد و یا ایراد عضوی است به یکی از درمانگاه های مغزواعصاب مراکز بیمارستانی -دانشگاهی مراجعه نمایند.

 7. مبینا

  سلام ببخشید خواهر من چندماه پیش دکتر فلج بل شد بعد فیزیوتراپی کاملا خوب شد ی مدتی میگع وقتی استرس میگیرم دست و پام بی حس میشه من خیلی نگرانم ام اس باشه کمکم کنین

 8. میلاد

  سلام
  من 38 سالمه . شرح حال من اینهاست :

  1- از وقتی که یادم هست انزال خشک دارم و بعد از ارضا شدن منی از من خارج نمی شود .
  2- بعد از سونوگرافی و سیستوسکوپی مشخص شد که انسدادی در لوله هایم وجود ندارد .
  3- در بیضه هایم نطفه وجود دارد .

  پزشکان هیچ نتیجه ای برای این مشکل من ندارن فقط میگن شاید مربوط به دستورات مغزی یا مشکلات روانی باشد ، آیا چنین چیزی امکان دارد ؟
  آیا شما چنین مریضانی داشته اید ؟
  شما رو به خدا کمکم کنید .

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   مشکل شما حداقل بطور مستقیم به امراض مغزواعصاب مربوط نمی شود البته کسالتهای جنسی و تناسلی در رابطه با مغزواعصاب وجود دارد.در تهران به مراکز ارولوژیکال دانشگاهی مانند بیمارستان سینا-هاشمی نژاد و یا لبافی مراجعه نمایید.

 9. رویا

  اقای دکتر یک هفته پیشد عصاب و روان برای من قرص تسنج تجویر کردن برای بهبود علایم بیماری ای بی اس ولی بعد از ورزش و پشتک زدن شاید به سرم فشار اومد و اعصاب دو دستم از ارنج تا انگشتان و دو تا مچ پا و صورتم کمی بی حس شده علتش چی میتونه باشه

 10. سارا

  سلام دختری ۲۶ ساله هستم یک ماه پیش به علت ترک ناگهانی قرص آلپرازولام دچار ضعف عضلانی و سر درد شدید شدم که بعد از اون همیشه سمت چپ بدنم موقع خواب بی حس میشه و سمت چپ کمرم در قسمت پایین یه درد خفیف همیشگی حس میشه و همزمان چشم چپم دچار تاری دید و مقدار خیلی کمی بیرون زدگی شد .
  به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم ام ار ای انجام دادم گفتن مشکلی نیست . به خاطر التهاب چشمم از آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهاب و اواخر آزیترومایسین استفاده کردم که برطرف شد و هر شب از قرص گاباپنتین استعاده میکنم به خاطر درد و ضعف بدنم .
  دو روز هست که در قسمت گیجگاه سمت چپ سرم احساس درد بیشتری حس میکنم که با دست زدن و لمس کردن بیشتر میشه … علت چی میتونه باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   همان علتی که برایش الپرازولام مصرف کردید می تواند علایم شماراتوجیه کند.علت مصرف و قطع ناگهانی ان چه بوده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =

 
طراحی سایت و سئو توسط شرکت رایانمهر افرانت