سه فضانورد روسی و آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

0 ۳

فضاپیمای حامل سه فضانورد شش ساعت پس از پرتاب از پایگاه بایکونور در قزاقستان، به ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS رسید. ماموریت این فضانوردان که شش ماه به طول می‌انجامد، در ماه سپتامبر به پایان می‌رسد.

Soyuz capsule

فضاپیمای روسی سایوز حامل سه فضانورد صبح شنبه (۱۸ مارس) به “ایستگاه فضایی بین‌المللی” پیوست. سخنگوی سازمان فضایی فدراسیون روسیه (روس کاسموس) در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس روسیه اعلام کرد که: «الحاق سایوز به ایستگاه فضایی، طبق برنامه صورت گرفته است.»
بر اساس گزارش این خبرگزاری، فضاپیمای حامل الکسی اوچینین و اولگ اسکریپوچکا از روسیه و جفری ویلیامز از آمریکا، در ساعت دو و بیست و شش دقیقه روز جمعه (به وقت محلی) پایگاه بایکونور در قزاقستان را ترک کرد و شش ساعت بعد به “ایستگاه فضایی بین‌المللی” ملحق شد. این گروه قرار است تا پایان ماه سپتامبر در این ایستگاه اقامت داشته باشد.

بازگشت اسکات کلی، فضانورد آمریکایی در اوایل ماه مارس پس از ۳۴۰ روز اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که جفری ویلیامز پس از پایان ماموریت خود در ماه سپتامبر، نخستین فضانورد آمریکایی خواهد بود که توانسته است ۵۳۴ روز در “ایستگاه فضایی بین‌المللی” بسر ببرد. اسکات کلی، همتای ویلیامز که در اوایل ماه مارس پس از ۳۴۰ روز اقامت در این ایستگاه به آمریکا بازگشت، توانسته بود ماموریت‌های متعدد فضایی خود را در مدت ۵۲۰ روز به انجام برساند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین