اطلاعات تماس با دکتر جمشید دونلو متخصص مغز و اعصاب ام اس و سردرد


ميدان فاطمي بيمارستان سجاد درمانگاه مغز و اعصاب صبح روزهاي فرد و عصر ١و٣و٤شنبه ٢-٥عصر تلفن ٨٨٩٥٧٣٩١-٦

درمان احتمالی عدم تعادل مخچه ای با داروهای ایمنی

ataxia

تحقیقات جدید نشان می دهد که تمام بیماران با اتاکسی مخچه ای از نوع نقص ایمنی لاعلاج نیستند و بوثژه اگر در ابتدای تشخیص داروهای ایمونوتراپی بگیرند احتمال پاسخ مناسب درمانی هست. دکتر Andrew McKeon از روچستر در مینه سوتا می گوید که عمدتا در باره روند درمان و کنترل این کسالت یک دیگاه بدبینانه وجود دارد اما لزوما این طور نیست و تعیین انتی بادی های مربوط و تشخیص اتاکسی مخچه ای می تواند به داروهای ضد ایمنی جواب بدهد.این بیماری به علت حمله به سلول های عصبی بسرعت بیمار را ناکار کرده و اختلالات تعادل-تکلم وراه رفتن داده و توازن قدرت عضلات را مختل می کند.بیماری یا در زمینه نقص ایمنی سرطان هاست که در این مورد به علت پرکاری T cell هاست.واگر درزمینه غیر سرطانی باشد اتوانتی بادی ها نقش دارند که  بیش از 17 نوع اتوانتی بادی شناخته شده است.
JAMA Neurol. Published online September 28, 2015. Abstract

‏6 دیدگاه در نوشته‌ی “درمان احتمالی عدم تعادل مخچه ای با داروهای ایمنی

 1. سمیه عباسی

  سلام دکتر خواهر زاده من دوسال و سه ماه سن داره ک از یکسالگی لرزشی توی بدنش ایجاد شده دکتر بردیمش و ازمایشات زیادی انجام داد نوارمغز،عکس از انگشتان دست ،شنوایی سنج ،بینایی سنج و تمام ازمایشات لازم ک دکتر واسش نوشته بود جواب ازمایشاتش ازالمان اومد و دکتر گفت هیچ مشکلی نداره ولی خواهر زادم توان راه رفتم نداره حتی کاردرمانی انجام میده فقط کمی لرزشش کمتر شده قبلا چند قدم برمیداشت ولی الان این قدرت رو نداره میخواستم راهنمایی کنید ک بچ دکتری مراجعه کنم اکر شما قادر ب ویزیتش هستید ما بیایم مطبتون

 2. طاهره بهپور

  سبلام دکتر من 6ساله مبتلا به این بیماریم .الان دیگه چندساله با واکر فقط راه میرم امکان اومدن به مطب شما رو ندارم میشه راهنماییم کنید چه کنم؟

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   کدام بیماری؟ لازم نیست به مطب من بیایید.به یک مرکز دانشگاهی معتبر مراجعه کنید.توجه داشته باشید که طبابت یعنی تشخیص و درمان از راه دور میسر نیست.دراینجا به سوالات پاسخ داده می شود و راهنمایی انجام می شود.

 3. فاطمه قاسمی دهنوی

  سلام با تشکر از مطلب جالب و امیدوار دهنده ی شما
  من یک بیمار مبتلا به آتاکسی هستم برای ارتباط با دکتر باید از چه روشی استفاده کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و سئو توسط شرکت رایانمهر افرانت