درمان احتمالی عدم تعادل مخچه ای با داروهای ایمنی

ataxia

تحقیقات جدید نشان می دهد که تمام بیماران با اتاکسی مخچه ای از نوع نقص ایمنی لاعلاج نیستند و بوثژه اگر در ابتدای تشخیص داروهای ایمونوتراپی بگیرند احتمال پاسخ مناسب درمانی هست. دکتر Andrew McKeon از روچستر در مینه سوتا می گوید که عمدتا در باره روند درمان و کنترل این کسالت یک دیگاه بدبینانه وجود دارد اما لزوما این طور نیست و تعیین انتی بادی های مربوط و تشخیص اتاکسی مخچه ای می تواند به داروهای ضد ایمنی جواب بدهد.این بیماری به علت حمله به سلول های عصبی بسرعت بیمار را ناکار کرده و اختلالات تعادل-تکلم وراه رفتن داده و توازن قدرت عضلات را مختل می کند.بیماری یا در زمینه نقص ایمنی سرطان هاست که در این مورد به علت پرکاری T cell هاست.واگر درزمینه غیر سرطانی باشد اتوانتی بادی ها نقش دارند که  بیش از 17 نوع اتوانتی بادی شناخته شده است.
JAMA Neurol. Published online September 28, 2015. Abstract

‏24 دیدگاه در نوشته‌ی “درمان احتمالی عدم تعادل مخچه ای با داروهای ایمنی

 1. مسعود

  درود بر شما
  من 10 سال پیش بنگ یا همون سیگاری کشیدم و تاثیر بدی رو مغزم گذاشته هنوز هم اثراتی از آن در بدنم مانده است
  آیا درمان میشود

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   چه تاثری روی مغر شما گذاشته است؟بیشتر توضیح دهید لطفا..ایا در حال حاضر سیگار و یا مواد دیگر مصرف می کنید؟بیمارس خاصی ندارد؟شاغل هستید؟

 2. farzane

  سلام…مادر من بیماری اتاکچی مخچه ای دارد ارثی هم هست حدود9سال بیماریش خودش و نشون دادع..ایا درمانی وجود دارع؟!و ایا این بیماری ب فرزند ها هم ب ارث میرسه؟ البته ازطرف پدر ازجسمانی سالمی برخوردارع

  1. davanlou نویسنده

   سلام
   اتاکسی مخچه ای تیپ های مختلف دارد و برخی از ازانها انتقال ژنتیکی دارند .درمان در حال حاضر علامتی است.مشاوره ژنتیکی در مورد نحوه و احتمال انتقال کمک می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 13 =

 
طراحی سایت و سئو توسط شرکت رایانمهر افرانت